09:30 - 10:15 | 10:15 - 10:30 | 10:30 - 11:30 | 11:30 - 12:00 | 12:00 - 13:00 |
Közös ráhangolódás |
Szünet | Előadások (1. blokk) | Kávészünet | Előadások (2. blokk) |
---|---|---|---|---|
A kurzus résztvevőit arra hívjuk, hogy a többiekkel együtt gyakorolják a vezénylés technikáját a csoportos vezénylési alkalmakon. Lehetőség nyílik önálló, a csoport előtt végzett karvezetés-gyakorlatra is, minden résztvevőt bátorítunk majd, hogy e célból és a demonstráció érdekében alakítsanak kórust.
Bővebb információ a programról itt!
9:30-tól 13:00-ig!!!
Mindannyian szívesen dúdoljuk a számunkra ismert és szeretett dallamokat, népdaloktól kezdve a pop stíluson át a jazzig vagy a techno zenéig – miért is ne tennénk, hisz az énekelt zenét mi is könnyen visszaénekeljük. Mi történik azonban, ha nem vokális zenét szeretnénk elénekelni – azaz zenekari művekről, hegedűszonátáról vagy zongoradarabról van szó? Ha ilyen kihívásokra vágyunk, legjobb, ha a billentyűs irodalom egyik mesterművét, Bach Goldberg Variációk című darabját vesszük alapul: miért ne énekelhetnénk el Bach stílusában? Lehetséges ez? Jöjjön el és fedezze fel, hogyan ölt új formát ez a híres, billentyűs hangszerre írott mű: Bach Goldberg Variációk vegyeskarra, szólistákra és barokk zenekarra.
Nagyszerű, hogy ilyen csodálatos hangszert kaptunk, mint az emberi hang. Fontos, hogy vigyázzunk rá annak érdekében, hogy jól tudjuk használni és egészségét megőrizzük. Különösen jelentős ez a kérdés a fiúk számára abban az időszakban, amikor hangjuk férfiassá érik. Gondolkodjunk együtt arról, hogyan lehet ebben az időszakban a legjobban odafigyelni erre.
Szónok: Hirvo SURVA (EE)
Gyakorlatok és a megfelelő repertoár kiválasztása
Leírás hamarosan!
Leírás hamarosan!
“Számomra az emberi hang a legszebb hangszer“ szerette mondani Édesapám Farkas Ferenc (1905-2000) Respighi tanitvány, Ligeti és Kurtág mestere. Szenvedélyesen szerette a verseket és gyönyörű szövegeket, érzékeny volt a különböző nyelvekre és azok lüktetéseire. Sok oratóriumot, kantátát, misét, dalt és több mint 200 kórusmüvet komponált 18 különböző nyelven.
Bizonyára Önnek is nehéz megszereznie a legjobb átiratot azokból a popdalokból, amelyeket elő szeretne adni kórusával. Készítse el ön! A műhelyen ötleteket kaphatnak azok a zeneszerzők, akik énekkari feldolgozásokból igazi pop-rock hangzást szeretnének varázsolni, illetve karvezetők is, hogy a megfelelő darabokat kiválaszthassák.
A műhely során a résztvevők saját átirataikat készítik el népszerű dallamok vagy népdalok alapján, saját énektechnikai tudásukhoz és hangi adottságaikhoz igazodva. Jonathan Rathbone - korábban a Swingle Singers vezetője és kórusfeldolgozásaik szerzője- segít a résztvevők egyéni ötleteire és improvizációira építve elkészíteni saját feldolgozásaikat. Mivel a műhelymunka során semmi sem kerül lejegyzésre, a kottaolvasás nem feltétel. Csupán az éneklés öröme és a hallottakra való reagálás készsége szükségeltetik.
Nagyon rövid szeminárium olyan karvezetők számára, akik még nem annyira jártasak a recitativók vezénylésének világában. A műhely gyakorlati segítséget nyújt azoknak a karvezetőknek, akik tervbe vennék egy –recitativókat is tartalmazó- oratórium vezénylését. Könnyű és rövid zenei példákat veszünk alapul Bach, Mendelssohn, Frank Martin és egyéb szerzők műveinek segítségével.
A temperált és természetes intonáció meglehetősen eltér egymástól a gyakorlatban. A műhely e különbségek aprólékos vizsgálatát tűzi ki célul. E különbségek megértése hasznos lehet számos, zenei előadásmódhoz kapcsolódó probléma megoldásához.
Fedezze fel az Oxford Kiadó által publikált új kóruszenei repertoárt, mely többféle zenei stílust képvisel és különféle kórus-típusokra íródott az egyházitól az iskolai kórusokig, nagy kórustársaságoktól az énekegyüttesekig.