Fesztivál
B16 Vesperae RussicaVesperae Russica
Műhely státusza: Betelt, nem lehet jelentkezni
Aleksei PETROV (RU)

Praktikus információkért kattintson az alábbiakra:

MŰHELY ÓRAREND

Russian pronunciation

DRESS CODE: Anything appropriate for the Cathedral. The conductor will be in a dark blue men's suit. :)

***

REPERTOÁR

A kották megrendelése illetve letöltése az Editio Musica Budapest honlapján lehetséges:

http://www.kotta.info/campaign/EC2015B16

  • Maksym Berezovsky: Do Not Reject Me in Times of Old Age – 3rd and 4th movement
  • Sergei Rachmaninov: The All-Night Vigil, Op. 37 – №6. Rejoice, O Virginand №13. Troparion. Today Salvation is Come (Znamenniy Chant)
  • Georgiy Sviridov: Trisagion – №2 from Unuttered Miracle (Hymns and Prayers)
  • Pyotr Tchaikovsky: To Thee We Sing (after the exclamation Thine Own of Thine Own) – №10 from The Liturgy of St. John Chrysostom, Op. 41
  • Pavel Chesnokov: Beneath Thy Mercy, We Take Refuge, Op. 43 No. 5
  • Alexander Kastalsky: Christ Is Risen (Easter Hymn)

***

Aranyban úszó meleg gyertyafény... Szentképek sötét arcai... A tömjén varázslatos illata.... Méltóságteljes palástban zsolozsmázó szakállas öregemberek... A keleti kereszténység motívumai még mindig fellelhetőek a Keleti Ortodox Egyház gondolatiságában. Miért ilyen vonzó ez sok millió ember számára Oroszországban? Tényleg létezik az a bizonyos rejtélyes orosz lélek? Mi is ez akkor?

Az Orosz Ortodox Egyház zenéje válasszal szolgál e kérdésekre. Nincs szükség különleges nyelvre, nem kell tolmács vagy fordító, hogy érthető legyen. Nem a fülünkkel halljuk, hanem a szívünkkel, és pont ezért a legbensőbb, legmélyebb igazság ez, valami olyanhoz hasonló, mint amikor egy emberi lélek Istenre talál.

Négy napos a cappella utazásunk alatt megpróbálunk mélyre ásni az orosz egyházi zene hagyományaiban, és arra az útra lépünk, amely az isteni szépség és a magasztos vallási érzés találkozópontjához vezetett. A 18-20. századi zeneszerzők, akiknek művei elhangzanak: M. Berezovszkij, P. Csajkovszkij. S. Rahmanyinov, G. Szviridov és mások.

 

"Úgy gondolom, hogy ez a műhely azok számára lesz érdekes, akik szeretik az egyházi kóruszenét és többet keresnek benne, mint egy szépen megkomponált mű. Körbejárjuk a jelentősebb humanista eszméket a kereszténység minden aspektusából, majd megpróbáljuk a zene által megtalálni közös gyökerünket. Véleményem szerint a zene, különösen a vallásos zene, az egyik legmegfelelőbb mód, amit Isten a kezünkbe adott a béke és az emberek közötti kommunikáció megteremtésére."

/Aleksei PETROV/

Műhelyvezető karnagy:
Aleksei PETROV Rövid életrajz
Műhely hossza: 4b
Műhely kezdési időpontja: Július 29. Szerda
műhelyzáró koncert: Augusztus 01. Szombat
Kórus kategória: vegyeskar
Énekesek kora: korhatár nélkül